Избор Охрид ТОП ВЕСТИ Хроника

Млад скопјанец физички нападнат на кеј „Македонија“ во Охрид

Охрид, 1. август 2020 (ОХРИДПРЕС) – На први август 2020 година, во 05:00 часот, 19-годишниот Д.Р. од Скопје, пријавил во СВР Охрид дека на кеј „Македонија“ во Охрид, бил физички нападнат од  засега непознато лице.

– Се преземаат мерки за пронаоѓање на напаѓачот по што ќе биде поднесена соодветна пријава, информираат од СВР Охрид. (Крај)

извор: СВР Охрид фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука