Избор Охрид ТОП ВЕСТИ Хроника

Скопјанец нападнал девојка во населбата „Коњско“

Охрид, 1. август 2020 (ОХРИДПРЕС) – На први август 2020 година, во 00:15 часот, 21-годишната Л.К., пријавила во СВР Охрид дека била физички нападната пред угостителски објект кај населбата „Коњско“ од страна на 31-годишниот Д.Т., двајцата од Скопје.

– Против напаѓачот, ќе биде поднесена соодветна пријава, информираат од СВР Охрид. (Крај)

извор: СВР Охрид фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука