Охрид ТОП ВЕСТИ

Во Охрид денес сончево и топло време со умерена локална облачност и температура до 30. степени

Охрид, 2. август 2020 (ОХРИДПРЕС) – Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од североисточен правец.

УВ индексот ќе биде 8, а максималната температура во Охрид ќе се искачи до 30. степени.

– Од утре ќе следува постабилен и не особено топол период со дневни температури кои на југоистокот ќе достигнуваат до 36. степени. Повторно нестабилно ќе биде од средината на работната неделата, информираат од УХМР. (Крај)

извор: УХМР фото: ОхридПрес

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука