Избор Струга ТОП ВЕСТИ Хроника

Жител на струшко Богојци се повредил сечејќи дрва

Охрид, 4. август 2020 (ОХРИДПРЕС) – На 3-ти август 2020 година, околу 19:00 часот во СВР Охрид било пријавено дека во струшкото село Богојци, 49-годишниот К.А. од селото Богојци, се повредил сечејќи дрва.

– Тој бил пренесен во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ за укажување на лекарска помош, каде што им подлегнал на повредите. Увид извршила екипа од Полициска станица Струга. По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот е предадено на семејството, инфомираат од МВР. (Крај)

извор: МВР фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука