Избор Охрид ТОП ВЕСТИ

Прекин во водоснабдувањето од Далјан до болницата Св. Еразмо

Охрид, 4. август 2020 (ОХРИДПРЕС) – Поради настанат дефект, пукната главна цевка кај бензинската пумпа „Петрол“ во месноста Мауцкер, денеска има прекин во водоснабдувањето на потегот од населба Далјан до болницата Св. Еразмо.

Од охридски „Водовод“ информираат дека прекинот ќе трае до отстранување на дефектот. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука