Избор Охрид ТОП ВЕСТИ Хроника

Тепачка во берберница во Охрид

Охрид, 4. август 2020 (ОХРИДПРЕС) – Вчера 17:15 часот, во берберски салон лоциран на улицата „Даме Груев“ во Охрид, нарушен е јавниот ред и мир со вербална расправија, а потоа и со физички напад со остар предмет извршен од Б.Н.(20) врз Д.Д.(24) и Д.Д.(25), сите од Охрид.

Нивната меѓусебна пресметка била прекината со интервенција на полициските службеници.

Нарушителите се приведени и по целосно документирање на настанот, СВР Охрид ќе поднесе соодветни пријави. (Крај)

извор: СВР Охрид фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука