Избор Охрид ТОП ВЕСТИ Хроника

Тешка сообраќајка кај Сливово, две лица повредени

Охрид, 4. август 2020 (ОХРИДПРЕС) – Тешка сообраќајна несреќа се случи попладнево кај Сливово, Дебрца.

Според податоците од охридската територијална противпожарна единица во несреќата учествувале автомобил и камион, а две лица се тешко повредени.

Од територијална противпожарна единица Охрид апелираат да се внимава и да се прилагоди брзината спрема условите на патот. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: ТППЕ Охрид

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука