Избор Охрид ТОП ВЕСТИ Хроника

Скопјанка пријавила дека била обљубена во хотел во Охрид

Охрид, 4. август 2020 (ОХРИДПРЕС) – На 4-ти август 2020 година, во 05:13 часот во СВР Охрид, 27-годишна скопјанка пријавила дека во соба во хотел во Охрид над неа била извршена обљуба од страна на лицето М.Н.

– По преземени мерки од полициски службеници од СВР Охрид, М.Н. бил приведен и се преземаат мерки за расчистување на случајот, информираат од МВР. (Крај)

извор: МВР фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука