Здравје Избор Македонија ТОП ВЕСТИ

МВР регистрира 340 прекршоци за неносење лична заштита на лице

Скопје, 5. август 2020 (ОХРИДПРЕС) – Во текот на изминатото деноноќие (4-ти/5-ти август) на територијата на Република Македонија  по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 340 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со COVID-19. (Крај)

извор: МВР фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука