Избор ТОП ВЕСТИ Хроника

Тепачка пред казино на улицата „Абас Емин“ во Охрид

Охрид, 8. август 2020 (ОХРИДПРЕС) – На 8-ми август 2020 година, во 02:30 часот, пред казино лоцирано на улицата „Абас Емин“ во Охрид, нарушен е јавниот ред и мир.

– Регистриран е физички напад извршен од страна на А.Ц.(31) и З.Ш.(42) врз Н.М.(25), И.М.(26) и К.М.(20), сите од Охрид. Против напаѓачите ќе биде поднесена соодветна пријава, информираат од СВР Охрид. (Крај)

извор: СВР Охрид фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука