COVID-19 Македонија ТОП ВЕСТИ

МВР регистрира 423 прекршоци за неносење лична заштита на лице

Скопје, 9. август 2020 (ОХРИДПРЕС) – Во текот на изминатото деноноќие, 08/09.08.2020 година, на територијата на Република Македонија по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 423 прекршоци.

Од Министерството за внатрешни работи апелираат до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со COVID-19. (Крај)

извор: МВР фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука