COVID-19 Здравје ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Македонија Охрид ТОП ВЕСТИ

Канал 5: Потврдени тројца заразени со COVID-19 по забавите во Охрид за Илинденскиот викенд

Скопје/Охрид, 9. август 2020 (ОХРИДПРЕС) – Три лица кои биле на забавите во Охрид за време на продолжениот Илинденски викенд се позитивни на COVID-19, јави Канал 5 телевизија.

– Заразените се со благи симптоми и во моментов се наоѓаат на домашно лекување. Од денеска стартуваат и анкетите на заразените со кој се биле во контакт и до среда треба да се знае точната бројка на луѓе кои би заминале во самоизолација и се заразиле од нив, јави телевизијата.

Комплетната информација на Канал 5. (Крај)

извор: Канал 5 фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука