ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Охрид ТОП ВЕСТИ

Фотографија од младиот охриѓанец Ристе Спироски, избрана од NASA, објавена во бразилскиот UOL

Охрид, 12. август 2020 (ОХРИДПРЕС) – Фотографија направена од младиот охридски фотограф Ристе Спироски беше објавена во бразилскиот UOL.

– Денеска беше објавена моја фотографија во бразилскиот UOL под наслов: Најдобрите фотографии избрани од NASA, објави Ристе на неговиот профил на Facebook.

Ристе е млад и надежен фотограф од Охрид и е член на Ohrid Astronomy Association. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: Ристе Спироски

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука