ЕКОЛОГИЈА ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Охрид ТОП ВЕСТИ

Нуркачот Никола Паскали со нова ЕКО акција за чистење на дното на Охридското Езеро (Фото/Видео)

Охрид, 12. август 2020 (ОХРИДПРЕС) – Покуќнина и федери од душек се меѓу „пленот“ кој денес од водите на Охридското Езеро го извади нуркачот Никола Паскали од Нуркачкиот центар „Акватек“.

Тој продолжува со неговите ЕКО акции за чистење на дното на езерото од ѓубре.

Image may contain: plant, outdoor, nature and water

No photo description available.

Паскали апелира да не дозволиме Охридското Езеро да стане депонија на нашиот отпад. (Крај)

извор: ОхридПрес/Diving Center Akvatek фото: Никола Паскали/Diving Center Akvatek

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука