Избор Струга ТОП ВЕСТИ Хроника

Жител на Велешта му се заканувал на полициски службеник

Струга, 13. август 2020 (ОХРИДПРЕС) – На 12-ти август 2020 година, околу 14:00 часот, на улицата „ЈНА“ во Струга, 27-годишниот И.Ф. од струшкото село Велешта, се однесувал агресивно кон полициски службеник кој вршел службени дејствија.

– Малку подоцна, тој и телефонски упатил закани кон него. И.Ф. бил повикан во Полициска станица и се работи на расчистување на случајот, информираат од МВР. (Крај)

извор: МВР фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука