Избор Македонија Празници ТОП ВЕСТИ

Петок, 28-ми август, неработен ден за граѓаните од православна вероисповед

Скопје, 24. август 2020 (ОХРИДПРЕС) – Согласно Законот за празниците на РМ, петок, 28-ми август, Успение на Пресвета Богородица (Голема Богородица) е неработен ден за граѓаните од православна вероисповед во државава.

Од Министерството за труд и социјална политика им го честитаат празникот Успение на Пресвета Богородица (Голема Богородица) на граѓаните од православна верисповед. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука