Избор Охрид Партии ТОП ВЕСТИ

ВМРО-ДПМНЕ: Со Локалната власт на СДСМ и градоначалникот Георгиески во Охрид стана секојдневие граѓаните да бидат нападнати и искасани од бездомните кучиња

Охрид, 24. август 2020 (ОХРИДПРЕС) – Со Локалната власт на СДСМ и градоначалникот Константин Георгиески стана секојдневие граѓаните да бидат нападнати и искасани од бездомните кучиња, реагираат од ОК на ВМРО-ДПМНЕ од Охрид.

– Граѓаните секојдневно гледаат глутници кучиња кои се нивна опасност насекаде низ градот. Последно е искасана туристка, а тоа минува незабележано од Георгиески. Кој ќе понесе одговорност за тоа? До кога Георгиески заедно со директорот на ЈП „Охридски Комуналец“, Љупчо Грданоски ќе го игнорираат проблемот со бездомните кучиња? Зошто сè уште не функционира стационарот во „Мaуцкер”? Со неспособната Локална власт има секојдневни напади на кучиња врз туристи, малолетници и возрасни.
СДСМ и Георгиески со својата неодговорност и неспособност докажаа дека немаат капацитет да го решат проблемот со кучињата-скитници. ВМРО-ДПМНЕ нема да дозволи поради нечие незнаење да страдаат жителите и туристите на Охрид, стои во дописот од партијата. (Крај)

извор: ВМРО-ДПМНЕ фото: ОхридПрес

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука