Избор Спорт ТОП ВЕСТИ

Вечерва езерско ракометно дерби: ГРК „Охрид“ против Струга

Охрид, 2. септември 2020 (ОХРИДПРЕС) – Екипата на ГРК „Охрид“ во последниот натпревар од подготовките силите ќе ги одмери со „езерскиот“ ривал Струга.

-Дуелот доаѓа неполна недела после средбата со Еурофарм Пелистер во која Охрид се претстави во добро светло. Мечот Охрид-Струга се игра во 18:30 часот без присуство на публика, информираат од ГРК „Охрид“. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: ГРК Охрид

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука