Економија ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Македонија Охрид ТОП ВЕСТИ

Денот на Независноста е неработен за сите граѓани на Република Македонија

Скопје, 7. септември 2020 (ОХРИДПРЕС) – Министерството за труд и социјална политика соопштува дека, согласно со Законот за празниците на Република Македонија („Службен весник на РМ“ бр.21/98 и 18/07), вторник, 8-ми септември 2020 година, Денот на независноста, е неработен ден за сите граѓани на Република Македонија.

Истовремено, од Министерството за труд и социјална политика на граѓаните во Република Македонија им го честитаат Денот на независноста. (Крај)

извор: МТСП фото: ОхридПрес

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука