Здравје ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Охрид ТОП ВЕСТИ

Потребна е крвна плазма за помош на 45-годишен пациент од Охрид

Охрид, 9. септември 2020 (ОХРИДПРЕС) – Се бара крвна плазма од прележан пациент од COVID-19 со крвна група Нулта Позитив за 45 годишен пациент од Охрид.

Пациентот се наоѓа во болницата „Филип Втори“ во Скопје.

Ако некој може да помогне, да се јави на телефонот 076/596-770 (Благица). (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука