Избор Охрид ТОП ВЕСТИ Хроника

82-годишен охриѓанец пронајден починат во неговиот дом

Охрид, 9. септември 2020 (ОХРИДПРЕС) – На 8-ми септември 2020 година, во 20:19 часот во СВР Охрид било пријавено дека во неговиот дом на улицата „Момчило Јордановски“ во Охрид бил пронајден починат, 82-годишниот Т.Ѓ. од Охрид.

-Од лекар на Итната медицинска помош констатирана била смрт без траги на насилство. Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Охрид, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот е дадено за обдукција, информираат од МВР. (Крај)

извор: МВР фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука