Охрид ТОП ВЕСТИ

Во Охрид денес сончево време со температура до 29. степени

Охрид, 10. септември 2020 (ОХРИДПРЕС) – Времето денеска ќе биде сончево и топло со слаб до умерен северен ветер.

Максималната температура во Охрид ќе се искачи до 29. степени.

-Продолжува периодот на претежно сончево и топло време со повремена мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер, информираат од УХМР. (Крај)

извор: УХМР фото: ОхридПрес

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука