Избор Охрид ТОП ВЕСТИ Хроника

Кривична за лице од Охрид кое силувало 39-годишна жена

Охрид, 10. септември 2020 (ОХРИДПРЕС) – СВР Охрид, поднесе кривична пријава против 52-годишниот И.А. од Охрид поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „силување“.

-На 20-ти август 2020 година, во 21:30 часот тој извршил обљуба врз 39-годишна жителка на Охрид, информираат од СВР Охрид. (Крај)

извор: СВР Охрид фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука