Избор Спорт ТОП ВЕСТИ

Започнува првата полусезона во Супер лигата, вечерва ГРК „Охрид“ против Голден Арт КЛ7

Охрид, 11. септември 2020 (ОХРИДПРЕС) – Екипата на ГРК „Охрид“, веќерва од 19:00 часот ќе го одигра натпреварот од првата полусезона во Супер лигата против екипата на Голден Арт КЛ7.

Првенството во есенскиот дел, за прв пат ќе се игра со 14 екипи, поделени во две групи.

Image may contain: text

Ракометарите на Охрид со триумф ги заокружија натпреварите во подготвителниот период. „Гладијаторите“ на генералната проба со 27-20 неодамна ја совладаа Струга во „езерското“ дерби. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука