Охрид ТОП ВЕСТИ

Во Охрид денес сончево време со умерена облачност и температура до 29. степени

Охрид, 12. септември 2020 (ОХРИДПРЕС) – Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер претежно од северен правец.

Максималната температура во Охрид ќе се искачи до 29. степени.

-До среда ќе се задржи сончево и топло време со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер претежно од североисточен правец. Во четврток се очекува развој на локална нестабилност со пороен дожд и грмежи, информираат од УХМР. (Крај)

извор: УХМР фото: ОхридПрес

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука