Охрид ТОП ВЕСТИ

Во Охрид денес сончево време со умерена облачност и температура до 27. степени

Охрид, 14. септември 2020 (ОХРИДПРЕС) – Времето денеска ќе биде сончево со умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер претежно од североисточен правец.

Максималната температура во Охрид ќе се искачи до 27. степени.

-Од денес повремено ќе се зголемува облачноста и благо ќе се намалува дневната температура. Во четврток и петок претежно попладне ќе има услови за краткотрајна локална нестабилност со пороен дожд и грмежи и засилен северен ветер, информираат од УХМР. (Крај)

извор: УХМР фото: ОхридПрес

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука