Избор Струга ТОП ВЕСТИ Хроника

Жител на Велешта нападнал стружанец на паркинг простор

Струга, 16. септември 2020 (ОХРИДПРЕС) – На 15-ти септември 2020 година, во 14:00 часот, на паркинг простор во Струга, нарушен е јавниот ред и мир со физички напад извршен од страна на 28-годишниот Б.Ж. од селото Велешта врз 27-годишниот А.А. од Струга.

-Во физичкиот напад се вклучило и уште едно непознато лице. ОВР Струга презема мерки за целосно расветлување на настанот по што, ќе поднесе соодветна пријава, информираат од СВР Охрид. (Крај)

извор: СВР Охрид фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука