COVID-19 Здравје Избор Македонија ТОП ВЕСТИ

МВР регистрира 485 прекршоци за неносење лична заштита на лице

Скопје, 17. септември 2020 (ОХРИДПРЕС) – Во текот на изминатото деноноќие, 16/17.09.2020 година, на територијата на Република Македонија по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 485 прекршоци.

Од Министерството за внатрешни работи и денеска апелираат до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со COVID-19. (Крај)

извор: МВР фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука