Избор Струга ТОП ВЕСТИ Хроника

Жител на струшко Велешта физички нападнал полицаец

Струга, 17. септември 2020 (ОХРИДПРЕС) – На 16-ти септември 2020 година, околу 13:00 часот на улицата „Маршал Тито“ во Струга, 56-годишниот А.Ш. од струшкото село Велешта го нарушил јавниот ред и мир со физички напад врз полициски службеник кој  преземал службени дејствија во сообраќајот.

-Напаѓачот е приведен и против него ќе биде поднесена соодветна пријава, информираат од СВР Охрид. (Крај)

извор: СВР Охрид фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука