Избор Охрид ТОП ВЕСТИ Хроника

Сообраќајна незгода кај Рача, повреден 45-годишен охриѓанец на мопед

Охрид, 18. септември 2020 (ОХРИДПРЕС) – На 17-ти септември 2020 година било пријавено дека на регионалниот пат Охрид-Свети Наум, кај населбата Рача, 45-годишниот М.Б. од Охрид, управувајќи мопед „Кивеј“ паднал на коловозот.

-Во незгодата, возачот на мопедот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Општата болница Охрид. Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од СВР Охрид, информираат од МВР. (Крај)

извор: МВР фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука