Избор Струга ТОП ВЕСТИ Хроника

Пријава за жител на струшко Лабуништа кој се однесувал агресивно кон полициски службеник

Струга, 18. септември 2020 (ОХРИДПРЕС) – На 17-ти септември 2020 година, во 12:10 часот на улицата „Пролетерски бригади“ во Струга, 27-годишниот Е.Д. од струшкото село Лабуништа го нарушил јавниот ред и мир со агресивно однесување кон полициски службеник, кој преземал мерки во сообраќајот.

-Против нарушителот, ќе биде поднесена соодветна пријава, информираат од СВР Охрид. (Крај)

извор: СВР Охрид фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука