Охрид ТОП ВЕСТИ

Во Охрид денес променливо облачно време со сончеви периоди и температура до 25. степени

Охрид, 19. септември 2020 (ОХРИДПРЕС) – Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен североисточен ветер.

Максималната температура во Охрид ќе се искачи до 25. степени.

-Следува период на стабилно време со пониски утрински температури. Најсвежо наутро ќе биде во понеделник и вторник. Преку денот повремено ќе има умерена облачност, а дневната температура на југоистокот ќе достигнува 30 степени, информираат од УХМР. (Крај)

извор: УХМР фото: ОхридПрес

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука