Избор Охрид ТОП ВЕСТИ Хроника

МВР со официјално соопштение за несреќата на Галичица: Настрада 28-годишниот П.Р. од Охрид

Охрид, 26. септември 2020 (ОХРИДПРЕС) – На 25-ти септември 2020 година, околу 13:50 часот на шумски земјен пат на место викано „Буква М“, на планината Галичица, 28-годишниот П.Р. од Охрид, додека се движел со трактор, изгубил контрола, се превртел и починал на местото на незгодата.

-Од екипа на Итна медицинска помош била констатирана смрт. Увид извршила екипа од СВР Охрид, информираат од МВР. (Крај)

извор: МВР фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука