ЕКОЛОГИЈА Избор Охрид ТОП ВЕСТИ

Силниот ветер и невремето урнаа дрво на поранешната плажа „Немо“

Охрид, 28. септември 2020 (ОХРИДПРЕС) – Силниот ветер и невремето деновиве во Охрид урнаа едно од дрвата на првата линија на поранешната плажа „Немо“ во Охрид.

Забележливи беа оштетувања и на привремените огради, кои беа поставени на дел од оваа плажа, на која неодамна започна процес за враќање во првобитната положба.

Image may contain: tree, sky, plant, outdoor, nature and water

Оваа плажа изманатово лето беше една од најпопуларните кај охриѓани и гостите. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: ОхридПрес

 

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука