Избор Локална самоуправа ТОП ВЕСТИ

Ќе се изведуваат градежни активности на крстосницата на улица „Железничка“

Охрид, 29. септември 2020 (ОХРИДПРЕС) – Во текот на денешниот ден ќе се изведуваат градежни активности на крстосницата помеѓу улиците „Железничка“, „Егејска“ и „Будва“.

Од општина Охрид апелираат до учесниците во сообраќајот да го избегнуваат движењето во овој дел на градот, како и за зголемена претпазливост при движењето на овој потег, додека траат градежните активности. (Крај)

извор: Општина Охрид фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука