Охрид ТОП ВЕСТИ

Во Охрид денес сончево време со умерена облачност и температура до 19. степени

Охрид, 1. октомври 2020 (ОХРИДПРЕС) – Времето денеска ќе биде сончево со умерена облачност, во западните делови повремено значително облачно со услови за слаб дожд.

Максималната температура во Охрид ќе се искачи до 19. степени.

-До недела ќе преовладува стабилно време. Од петок ќе дува умерен до засилен ветер од јужен правец што ќе предизвика пораст на температурите. Од понеделник ќе се зголемуваат условите за локална нестабилност, информираат од УХМР. (Крај)

извор: УХМР фото: ОхридПрес

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука