Избор Охрид ТОП ВЕСТИ

Жителите од „Дејан Војвода“ денес без вода

Охрид, 1. октомври 2020 (ОХРИДПРЕС) – Поради интервенција на водоводната мрежа, денес до 14:00 часот ќе има прекин во водоснабдувањето на улицата „Дејан Војвода“.

Екипи на охридски „Водовод“ се на терен и работат на нормализација на водоснабдувањето. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука