Избор Култура Охрид ТОП ВЕСТИ

Филмот „И(с)згубени“ на Антонио Вељаноски на Soho film festival во New York

Охрид, 15. октомври 2020 (ОХРИДПРЕС) – По проекциите во Ирска, Јапонија, Лондон и Аризона, краткиот филм „И(с)згубени“ на Антонио Вељаноски, ќе биде дел од годинешното издание на престижниот Soho film festival во New York, САД.

Филмот „И(с)згубени“ е во режија на Антонио Вељаноски, кинематограф е Владимир Димоски, музиката е дело на Игор Василев Новоградска, а продуценти се Елена Станишева и Зоран Летра. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука