Избор Спорт ТОП ВЕСТИ

ГФК „Охрид Лихнидос“ во сабота на гости против „Кораб“ во Дебар

Охрид, 15. октомври 2020 (ОХРИДПРЕС) – Во рамките на осмото коло од Втората македонска фудбалска лига- запад, охридските фудбалери викендов ќе се сретнат со екипата на „Кораб“ во Дебар.

Според најавите, натпреварот ќе се игра во сабота, на 17-ти октомври 2020 година, без публика со почеток во 14:30 часот на градскиот фудбалски стадион во Дебар. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука