Забава Избор ТОП ВЕСТИ

Wine Weekend со вината на „Тиквеш“ во Sky Corner

Охрид, 16. октомври 2020 (ОХРИДПРЕС) – Овој викенд ќе биде посветен на пијалокот на боговите – Wine Weekend со вината на „Тиквеш“ во охридски Sky Corner.

-Има малку нешта на овој свет кои со годините стануваат се подобри и поубави. Една од нив е виното, кое има моќ да го возвиши човекот, да му подари ведрина и дар на говорот па луѓето го нарекуваат пијалок на боговите. Токму затоа, овој викенд го посветувамена виното – Wine Weekend со вината на „Тиквеш“. Промотивни цени на Tikves Classic вино од 0,7 по цена од 490 и Tikves Cuvee по цена од 690 денари, додаваат од Sky Corner.

За резервации и дополнителни информации на располагање Ви е телефонот: 071/331-607. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука