Избор Охрид ТОП ВЕСТИ Хроника

Кеса со марихуана пронајдена кај 20-годишен охриѓанец

Охрид, 16. октомври 2020 (ОХРИДПРЕС) – Поради постоење на основи на сомнение за сторено казнено дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“, СВР Охрид поднесе кривична пријава против 20-годишниот Б.Н. од Охрид.

-Кај него, при извршен преглед во такси патничко возило во кое бил со 38-годишниот И.М. од Охрид, полициските службеници пронајдоа и одзедоа кеса со марихуана, информираат од СВР Охрид. (Крај)

извор: СВР Охрид фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука