Избор Струга ТОП ВЕСТИ Хроника

Полицијата пронајде пет паковки со кокаин кај лице од струшко Мислешево

Струга, 16. октомври 2020 (ОХРИДПРЕС) – ОВР Струга поднесе кривична пријава против 38-годишниот К.М. од струшкото село Мислешево, поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“.

-Кај него, при преглед извршен на 11-ти февруари 2020 година на улицата „Пролетерски бригади“ во Струга, полициските службеници пронајдоа и одзедоа пет паковки со кокаин, информираат од СВР Охрид. (Крај)

извор: СВР Охрид фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука