Охрид ТОП ВЕСТИ

Во Охрид денес сончево време со умерена облачност и температура до 17. степени

Охрид, 17. октомври 2020 (ОХРИДПРЕС) – Времето денеска ќе биде сончево со умерена облачност која во текот на денот ќе се намалува. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од западен правец, во западните делови повремено ќе засилува.

Максималната температура во Охрид ќе се искачи до 17. степени.

-Следува период на стабилно време, освен утре кога во западните делови ќе има повремен локален дожд. Ноќите ќе бидат студени, дневната температура до понеделник ќе биде во опаѓање, а потоа во благ пораст, информираат од УХМР. (Крај)

извор: УХМР фото: ОхридПрес

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука