Избор Струга ТОП ВЕСТИ Хроника

Куче скитник нападнало 38-годишна жена во Струга

Струга, 17. октомври 2020 (ОХРИДПРЕС) – На 16-ти октомври 2020 година, во 20:30 часот, пријавен е напад од куче скитник во Полициската станица во Струга.

-38-годишната Л.Ж. од селото Велешта пријавила дека на улицата „Маршал Тито“ во Струга била нападната од куче скитник, информираат од СВР Охрид. (Крај)

извор: фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука