Избор Струга ТОП ВЕСТИ Хроника

Жители на Лабуништа физички се пресметувале на бензинска пумпа во Велешта

Струга, 17. октомври 2020 (ОХРИДПРЕС) – На 16-ти октомври 2020 година, во 21:30 часот во полициската станица Струга било пријавено дека е нарушен јавниот ред и ми на бензинска пумпа во струшкото село Велешта.

-24-годишниот О.М. од селото Лабуништа го нарушил јавниот ред и мир со физички напад врз 19-годишниот С.Б. од истото село. Против напаѓачот, ОВР Струга ќе поднесе соодветна пријава, информираат од СВР Охрид. (Крај)

извор: фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука