ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Охрид ТОП ВЕСТИ

Агрон Речи нов Државен правобранител за подрачјето на Охрид

Охрид, 11. ноември 2020 (ОХРИДПРЕС) – Владата на последната седница именува нови државни правобранители.

За државен правобранител во Државното правобранителство за подрачјето на Охрид го именуваше Агрон Речи, додека за Струга е именувана Катерина Талевска-Скепароска.

По добиеното позитивно мислење од Државниот правобранител на Република Македонија, Владата именува нови државни правобранители за 14 подрачја. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука