Избор Охрид ТОП ВЕСТИ Хроника

Градежен работник пронајде метална шипка со рачно вграден механизам за окинување на улицата „Абас Емин“

Охрид, 13. ноември 2020 (ОХРИДПРЕС) – На 12-ти ноември 2020 година, во 15:45 часот во СВР Охрид, од страна на вработен во Јавното претпријатие „Водовод-Охрид“, пријавено е дека при изведување градежни работи на улицата „Абас Емин“ во Охрид, пронашле една метална шипка со рачно вграден механизам за окинување.

-Предметот е одземен и предаден на вештачење, информираат од СВР Охрид. (Крај)

извор: СВР Охрид фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука