Економија ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Охрид ТОП ВЕСТИ

Охрид навечер: Полициски час без полициски час… (Фото)

Охрид, 19. ноември 2020 (ОХРИДПРЕС) – Охрид во текот на зимските месеци знае да биде празен во текот на вечерните часови, но корона пандемијата направи градските улици периодов наназад, после 19:00 – 20:00 часот да бидат практично без луѓе.

Сликата е особено лоша во текот на работните денови, но во последно време и за време на викендите има релативно малку посетители во угостителските објекти.

Image may contain: night and outdoor

Image may contain: night and outdoor

-Полициски час без полициски час… – коментираат охриѓани на социјалните мрежи. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: Наум Јамандиев

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука