Избор Охрид ТОП ВЕСТИ Хроника

Физичка пресметка помеѓу три лица од Охрид на улицата „Гоце Делчев“

Охрид, 22. ноември 2020 (ОХРИДПРЕС) – На 21-ви ноември 2020 година, во 22:10 часот, на улицата „Гоце Делчев“ во Охрид, нарушен е јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу Е.Т.(29), од една и О.И.(20) и Е.И.(22), од друга страна, сите од Охрид.

-Против нарушителите ќе биде поднесена соодветна пријава, информираат од СВР Охрид. (Крај)

извор: СВР Охрид фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука