Избор Охрид ТОП ВЕСТИ Хроника

Охриѓанец физички нападнал работник на обезбедување на казино на булевар „Туристичка“

Охрид, 28. ноември 2020 (ОХРИДПРЕС) – На 27-ми ноември 2020 година, во 19.30 часот, во казино лоцирано на булеварот „Туристичка“ во Охрид, нарушен е јаниот ред и мир со физички напад извршен од страна на 42-годишниoт И.Р. врз работникот на обезбедување на објектот, 36-годишниот О.Г., двајцата од Охрид.

-Напаѓачот е приведен и против него ќе биде поднесена соодветна пријава, информираат од СВР Охрид. (Крај)

извор: СВРОхрид фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука